Minust

"Iga eduka ja õnneliku ettevõtja seljataga on üks imeline virtuaalne assistent"
Rosie Shilo

Liina Ostumaa

15 aastat töökogemust

“Elus on hetki, kus on võimalik kas uppuda või ujuma õppida. Mõnikord on inimesed üllatunud, nähes, kui hästi nad ujuda oskavad.” C. Theron

Mulle väga meeldib see tsitaat, kuna olen korduvalt oma elus erinevates ametites ja olukordades nö ujuma õppinud ja jõudnud niiviisi kohale imelistesse sihtpunktidesse.  Juhindun sellest mõttest endiselt ja olen seda meelt, et elus peab erinevaid asju proovima, et kasvada, ennast leida ja avastada. Oma varasemas tööelus olen korduvalt tundmatus kohas vette hüpanud ja edukalt ujuma õppinud.

Minu esimene töökoht oli Swedbank telleri ja suurkliendihalduri assistendi ametis, kuhu asusin tööle ilma varasema selle valdkonna kogemuseta. Sealt edasi töötasin pikalt sündmuste korralduses Viljandi Pärimusmuusika Aidas, kus enamuse ajast olid minu täita samuti assistendi ülesanded. Seal töötatud aega mahtus ka personalijuhi asendaja ametiülesannete täitmine assistenditöö kõrvalt, töötamine korraldusjuhina ja kuulumine maja kohviku juhatusse.

Lisaks olin samal ajal 9 aastat Viljandi pärimusmuusika festivali korraldusmeeskonnas, kus olenevalt aastast vastutasin erinevate valdkondade eest nagu näiteks festivali staabi, infopunkti, meeskonna ja esinejate majutuse ja toitlustuse ning lavataguse heaolu eest ja koordineerisin nende valdkondade vabatahtlike meeskondade tööd juhtides nende valdkondade vabatahtlike väikseid meeskondi.

Oma teadmised assistendi tööst olen omandanud lisaks ülikooliharidusele läbi pikaajalise praktilise töökogemuse selles valdkonnas.

Minu oluliseimateks väärtusteks nii isiklikus elus kui ka töös on areng ja kasv, kvaliteet, diskreetsus ja rahulikkus. Õpin ja arendan end püsivalt isiklikus plaanis läbi enesearengu kursuste ja raamatute ning samuti õpin püsivalt oma valdkonna teistelt tegijatelt USA-st ja mujalt. 2022. aasta aprillis lõpetasin 6-kuulise “VA School” ehk virtuaalsete assistentide rahvusvahelise kooli õppe Belinda Sandor’i juhendamisel.

Minu suurimad saavutused:

– Olen koolitanud üle 30 õpilase virtuaalse assisteerimise vallas, sh. personaalses mentorluses juhendanud – 3 õpilast
– Läbi viinud tasuta 5-päevase kursuse virtuaalse assistendi ameti huvilistele, kes soovisid ametist rohkem teada (80 osalejat)
Assistendikool.ee – Eesti esimese virtuaalsete assistentide koolituskeskkonna asutaja
– Välja andnud assistentide märkmiku
– 2015. aastal olin OfficeDay Estonia poolt korraldatud Parima sekretäri konkursi 10 finalisti seas.

Kogu enda tööelule tagasi vaadates näen, et assisteerimine ja abistamine on mulle juba varasest lapsepõlvest südamelähedased olnud, kui nägin oma ema sekretäri ametikohal pikalt töötamas. Nähes kuidas tema läbi oma toetavate tegemiste inimesi aitas ja kui oluline lüli on iga juhi kõrval üks tubli sekretär või assistent, kasvas ka minus aja jooksul soov samamoodi olla toeks ja abiks neile, kel seda vaja.

Tõesti, kui tegijal puudub assistent, siis on teda vaid üks.

Lisaks oma igapäevasele tööle virtuaalse assistendina, on minu hetkemissioon ka oma teadmiste ja kogemuste edasi andmine, õpetades välja uusi virtuaalseid assistente, ning jagades nippe ja teadmisi neile, kes juba selles valdkonnas töötavad, et nad saaksid veel paremini oma klientidele abiks olla.

Väärtused ja missioon

Diskreetsus

Sinu konfidentsiaalne info ja kliendiandmed on turvaliselt hoitud.

Rahulikkus

Rahulikult lähenedes on lahendused kiiremad ja kergemad tulema.

Kasv

Kui ma ei tea, siis ma uurin välja. Uudishimu viib sihile. Iga kogemus kasvatab ja iga uue ettevõtmisega on kaks võimalust, kas õnnestun või õpin.

Kvaliteet

Pigem panustada ekstra 10 minutit tehtud töö üle vaatamiseks ja kontrolliks, kui kiirustada ja eksida.

Lisaks sellele, et pakun ise virtuaalse assistendi teenust, olen ka koolitajana ise kasutanud teiste virtuaalsete assistentide abi. Läbi selle kogemuse leidsin ka enda tõelise missiooni.

Minu missioon:

… on virtuaalse assistendi teenuse populariseerimine Eesti ettevõtlusmaastikul ning aidata ka kõigil soovijatel alustada oma teekonda virtuaalse assistendina või oma ametioskusi edasi arendada. 

Minu südameasjaks on, et Eesti virtuaalse assisteerimise turul pakutaks kõrgekvaliteedilist teenust.

Ikka veel teed kõike ise?

Räägime ja teeme kindlaks, kas ja kuidas saaksin Sind aidata?